Länsi-Vantaan Vihreiden sääntömääräinen syyskokous pidetään tiistaina 22.11. klo 18.00 Myyrmannin 3. krs. Cafe Bretagnen kabinetissa. Yhdistys tarjoaa pullakaffet.

Kokouksessa käsitellään seuraavat sääntömääräiset asiat:

– hyväksytään toimintasuunnitelma ja talousarvio seuraavalle kalenterivuodelle
– päätetään hallituksen jäsenten lukumäärä seuraavalle kalenterivuodelle
– valitaan hallituksen puheenjohtaja
– valitaan hallituksen muut jäsenet
– valitaan toiminnan tarkastajat

Lisäksi kokouksessa valitaan LäVin edustajat Vantaan Vihreiden 26.11. syyskokoukseen sekä ideoidaan lähitulevaisuuden toimintaa. Kokouksessa luodaan myös katsaus kaupungin päätöksenteon ajankohtaisiin asioihin sekä tulevan vuoden vaalien tilanteeseen (alkuvuoden presidentin vaalit ja syksyn kunnallisvaalit). Toivoisin kaikkien yhdistyksen jäsenten myös harkitsevan innokkuuttaan yhdistyksen hallitukseen sekä myös ehdokkuuttaan syksyn kunnallisvaaleissa.